Zastosowanie agrowłókniny w ogrodzie

agrowłókniny

Agrowłóknina jest materiałem wykonanym z tworzywa sztucznego – do produkcji agrowłókniny używa się włókien poliuretanowych. Materiał ten posiada wiele znaczących właściwości, może nam służyć do ochrony naszych roślin. Agrowłóknina potrafi ‘’dopasować’’ się do wielu sytuacji, dzięki czemu jest ona niezastąpiona. Dodatkowo, materiał ów jest nadzwyczaj lekki i w żaden sposób nie stanowi obciążenia dla roślin i nie wpływa negatywnie na uprawy. Agrowłóknina może być stosowana do różnego rodzaju upraw. Jest to coraz częściej wybierany materiał przez rolników, ogrodników oraz amatorów. Ponadto, jest łatwy i praktyczny w użyciu.

Zdrowe rośliny – agrowłóknina

Agrowłóknina idealnie nada się przy uprawie roślin. Najczęściej materiał ten znajduje swoje zastosowanie przy ochronie roślin w okresie zimowym. Służy on zabezpieczaniu przed zbyt niską temperaturą, która grozi naszym kwiatom i uprawom w czasie zimy. Agrowłóknina posiada wiele potrzebnych właściwości, dzięki którym nie będziemy musieli martwić się o to, że w zimnej porze roku stan żywotności naszych roślin pogorszy się. Ta włóknina bowiem łatwo przepuszcza światło, potrzebne substancje odżywcze dla roślin i dodatkowo zachowuje ciepłą temperaturę. Jest więc świetnym i coraz chętniej wybieranym materiałem do ochrony roślin.

agrowłókniny

Właściwości agrowłókniny

Jedną z najważniejszych właściwości agrowłókniny jest to, że doskonale przepuszcza ona światło. Promienie słoneczne docierają i do samej rośliny i do jej korzeni, co sprawia, że jej procesy wegetatywne nie zostają w żaden sposób zachwiane. Materiał ten posiada także właściwość termoizolacyjną. Znaczy to, że promienie i ciepło słoneczne nie ‘’ucieka’’ spod warstwy agrowłókniny, lecz zostaje w glebie wraz z rośliną. Agrowłóknina przepuszcza również wodę i parę wodną, co sprzyja ciągłemu i odpowiedniemu nawodnieniu rośliny. Sole mineralne i wszystkie potrzebne roślinom substancje również przedostają się przez agrowłókninę.

Agrowłóknina a agrotkanina

Agrowłóknina i agrotkanina są bardzo podobnymi materiałami. Są one używane do ochrony roślin, jednak różnią się od siebie właściwościami i zastosowaniem. Agrowłóknina służy w naszym ogrodzie przede wszystkim zimą. Agrotkanina natomiast świetnie nadaje się do ściółkowania roślin, a agrotkanina może być przydatna przy ściółkowaniu jak i przy okrywaniu roślin. Agrotkanina jest materiałem niezwykle trwałym i wytrzymałym. Oba te materiały są popularne na rynku ogrodniczym i coraz chętniej są one wybierane przed ogrodników, rolników czy też amatorów. Owych tkanin czy włóknin używa się do wszystkich rodzajów ogrodów, nieważne czy jest to ogród ozdobny czy uprawny.
Agrowłókninę możemy zakupić w każdym dobrym centrum ogrodniczym. Materiał w ostatnich latach stał się bardzo popularny, więc jest również łatwo dostępny. W sklepie ogrodniczym można znaleźć różne kolory oraz gramatury agrowłóknin. Podział ten został wprowadzony ze względu na różnorodność naszych upraw.