Transport mebli na własną rękę czy lepiej wynająć firmę?

wyprowadzka

Każda przeprowadzka kojarzy się z trudnym przedsięwzięciem do zaplanowania i zrealizowania. Może być jednak inaczej, jeśli podejdzie się do tematu w odmienny sposób i dojdzie do wniosku,  że nie wszystko musi być na naszej głowie. Nie musimy obarczać się całą logistyką i zrzucać na siebie ciężar przeprowadzki. Może bezpieczniej okaże się zaufać profesjonalistom i im powierzyć swój dobytek? Poniżej garść argumentów za opcją drugą.

Przeprowadzka na własną rękę vs. z firmą przeprowadzkową

Planowanie pakowania

Już na samym początku pakowania pojawia się problem. Okazuje się, że nie ma w co się spakować. Przydałaby się duża ilość kartonów, a niestety jest to towar deficytowy. Pakowanie jest przez to utrudnione. Wykorzystuje się wtedy jakiekolwiek torby i worki, które jednak nie zapewnią bezpieczeństwa delikatnym przedmiotom.

vs.

Firma zajmująca się twoją przeprowadzką dostarcza ci niezbędną ilość kartonów do spakowania rzeczy prywatnych. Przedmiotami wielkogabarytowymi nie musisz się martwić.

Pakowanie i bezpieczny przewóz sprzętu AGD i delikatnych rzeczy

Podstawowe rzeczy spakowane są już do walizek worków i różnych dostępnych toreb. Jednak pojawia się problem z bezpiecznym przewozem dużych sprzętów i rzeczy wielkogabarytowych. Okazuje się, że już dawno wyrzucone kartony po mikrofali, lodówce, pralce i innych sprzętach, w tej chwili byłyby bardzo przydatne. Samodzielny transport takich sprzętów jest nie lada wyzwaniem. 

vs.

Profesjonalna firma dostarcza odpowiednią ilość kartonów dowolnej wielkości. Dodatkowo do delikatnych rzeczy dołączona jest zabezpieczająca folia bąbelkowa oraz papierowe wypełniacze do pudeł. Wystarczy spakować swoje rzeczy pierwszej potrzeby, a resztą przedmiotów, także wielkogabarytowych, zajmą się specjaliści.

Przewóz mebli i rzeczy wielkogabarytowych

Ze względu na wąski korytarz oraz brak windy znoszenie z kolegą dużych rzeczy po schodach jest problematyczne. Wraz z wnoszeniem ciężkich rzeczy pojawia się ryzyko porysowania nie tylko mebli, ale także ściany, schodów czy podłogi. Przenoszenie mebli zajmuje wiele godzin, a to nawet nie jest połowa pracy związanej z przeprowadzką. 

vs.

Z profesjonalną firmą przewóz rzeczy wielkogabarytowych jest sprawny i bezpieczny dla nowego wnętrza. Jedynie wystarczy zdecydować się w jakim miejscu chce się postawić daną rzecz, a pracownicy firmy przeprowadzkowej ustawią w wyznaczonym miejscu.

przeprowadzka

I na koniec sprzątnięcie i wywóz starych rzeczy z starego mieszkania

Przeprowadzka jest idealną okazją, aby pozbyć się starych i niepotrzebnych rzeczy, aby stworzyć miejsce na te nowe. Wyrzucenie starego sprzętu czy mebli nie powinno się wyrzucać na śmietnik. Za pozbycie się w taki sposób sprzętu AGD grozi spora kara pieniężna. Dodatkowo przed wyprowadzką powinno się wysprzątać stare lokum tak, aby nowy właściciel lub użytkownik nie musiał wyrzucać starych śmieci po poprzednim mieszkańcu.

vs.

Są również firmy przeprowadzkowe, które oferują również usługę uprzątnięcia starego i nowego mieszkania, wliczając w to również piwnicę. Również w ramach usług profesjonaliści mogą również wywieźć stare sprzęty u meble do punktu PSZOK. Wystarczy tylko się urządzić.

Usługi przeprowadzkowe – więcej korzyści niż wad

Przeprowadzka jest ekscytującym momentem w życiu, który rozpoczyna nowy etap w życiu. Mimo tego zmiana miejsca zamieszkania powoduje wiele napięć i stresu. Dlatego zamiast dokładać sobie dodatkowych zmartwień, warto wynająć profesjonalną firmę przeprowadzkową. “Klimek” Przeprowadzki pomoże w transporcie mebli w Dzierżoniowie oraz na terenie całego Dolnego Śląska.